Câstigatorii Cupei «Ziua Politiei Române»

Barlad Online

În aceastã lunã, sub egida Cupa «Ziua Politiei Române», Inspectoratul de Politie al Judetului (IPJ) Vaslui si Clubul Sportiv Dinamo Vaslui au organizat manifestãri sportive la minifotbal, sah, tenis de masã, tir si backgammon. Cîstigãtorii vor fi premiati astãzi, în cadrul sedintei festive organizate cu prilejul Zilei Politiei Române.
Competitia de minifotbal s-a desfãsuratã la Sala Sporturilor din municipiul Vaslui. La start s-au aliniat cinci echipe de la cercurile sportive apartinând Clubului Sportiv Dinamo Vaslui, competitia desfã- surându-se dupã sistemul fiecare cu fiecare. La finalul întrecerii, cea mai bunã echipã a fost desemnatã echipa IPJ Vaslui 1. Premiul pentru golgheterul editiei a fost adjudecat de comisarul sef Mihai Carp (opt goluri), de la echipa IPJ Vaslui. Cel mai bun portar s-a dovedit a fi agentul sef principal Gabriel Cozma, de la echipa IPJ Vaslui 2, cu numai trei goluri primite. În municipiul Bârlad a fost organizatã competitia de tenis de masã, pe trei categorii de vârstã: pânã la 35 ani, 35-45 ani si peste 45 ani. La categoria pânã la 35 ani, locul I a fost ocupat agent sef Eugen Mihãilã, din cadrul IPJ Vaslui. Politia municipiului Vaslui a obtinut locul I la categoria 35- 45 ani, prin agent sef Doru Croitoru. Comisarul sef Marinel Gâlcã, din cadrul Politiei municipiului Bârlad, îsi mentine titlul obtinut în anii trecuti, de cel mai bun la aceastã disciplinã la categoria peste 45 ani. În cadrul competitiei de backgammon, care a avut loc pe 17 martie, la sediul Politiei Municipiului Vaslui, locul I a fost obtinut de comisarul sef Ioan Vîrlan, din cadrul IPJ Vaslui. Si la competitia de sah, câstigãtorul de anul trecut si-a pãstrat invincibilitatea, locul I fiind obtinut de agentul principal Marius Ifrim, din cadrul Politiei municipiului Bârlad. Ultima competitie, organizatã ieri, a fost cea la disciplina TIR. La categoria politisti-femei, locul I a fost obtinut de agentul sef principal Elena Mocanu, de la Centrul Medical Judetean Vaslui. La categoria politisti-bãrbati, locul I a fost obtinut de agentul sef principal Septimiu Farcas, de la IPJ Vaslui. În cadrul sedintei festive care se va desfãsura astãzi, câstigã- torii vor primi cupe, medalii, diplome si premii în bani. Tot astãzi, Stefãnicã Balan, din cadrul Politiei mun. Vaslui, va primi premiul pentru cel mai bun sportiv al anului 2011. Acesta este vicecampion national la nivelul MAI la tenis de câmp, categoria peste 45 ani.